09123436480

تلفن پشتیبانی شرکت

8 الی 18

تماس تلفنی طول هفته

هزینه آزمایش خاک

تعرفه و هزینه آزمایش خاک

بهترین تعرفه و هزینه آزمایش خاک را از ژئوکاو بگیرید. آزمایش خاک برای ساخت و ساز ایمن و دریافت برگه سبز ژئوتکنیک با توجه به وابستگی رفتار سازه در برابر حوادثی چون زلزله بسیار حائز اهمیت است. با انجام آزمایش خاک ساختمان و با مشخص کردن نوع خاک منطقه، می توان نوع و میزان مصالح مورد نیاز برای احداث ساختمانی مقاوم را تعیین نمود. امروزه انجام آزمایشات خاک برای اخذ جواز الزامی است. آزمایش خاک ساختمان به صورت صحرایی و آزمایشگاهی انجام میشود و سازمان نظام مهندسی توسط آزمایشگاه انجام شده بر صحت نتایج گزارش شده نظارت دارد. هزینه آزمایش خاک برای احداث ساختمان به عوامل متعددی وابسته است، بنابراین بهتر است که پیش از احداث سازه نسبت به استعلام قیمت اقدام کنید.

آزمایش خاک

هزینه آزمایش خاک چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه آزمایش خاک پروژه های ساختمانی شامل هزینه عملیات اجرایی-میدانی و هزینه مطالعات آزمایشگاهی-دفتری است. هزینه عملیات اجرایی-میدانی شامل هزینه عملیات حفاری به صورت ماشینی یا دستی، نمونه برداری در حین عملیات، آزمون نفوذ مخروط CPT، انجام آزمایشات برجا در حین عملیات حفاری همچون آزمایش نفوذ استاندارد(SPT)، آزمایش نفوذپذیری لوفران یا لوژان و … است. هزینه مطالعات آزمایشگاهی-دفتری مربوط به هزینه انجام آزمونهای آزمایشگاهی و تحلیل نتایج حاصل از آن است.

در نظر داشته باشید که هزینه آزمایش خاک برای احداث ساختمان بسته به عواملی مانند محل احداث پروژه، مساحت زیر بنای ساختمان، جنس خاک منطقه، عمق گمانه لازم، نوع حفاری، هزینه برگه سبز ژئوتکنیک و اخذ تاییدیه از نظام مهندسی و … متغیر است. هر ساله تعرفه خدمات ژئوتکنیک توسط سازمان نظام مهندسی اعلام می گردد که این هزینه ها بر اساس تعرفه برگه سبز و تعرفه حفاری تعیین می شود.

هزینه برگ سبز در آزمایش خاک

هزینه برگ سبز مبلغی است که شما بابت خدمات آزمایشگاهی مانند بررسی های میدانی پروژه، انجام آزمایش صحرایی خاک، ایاب و ذهاب جهت آزمایش های صحرایی، نمونه گیری از خاک و تعیین تیپ خاک و پیگیری اخذ تاییدیه از سازمان نظام مهندسی و … پرداخت می کنید.

هزینه برگه سبز بر اساس متراژ زیربنای ساختمان تعیین می شود. این هزینه به ازای هر متر مربع محاسبه و دریافت می شود. امروزه در تهران برای ساختمان‌هایی با متراژ زیربنای بیش از 2000 مترمربع یا ساختمان هایی که بیش از 6 طبقه هستند، دریافت برگه سبز ژئوتکنیک الزامی است.

برای ساختمان هایی که شرایط فوق را ندارند شهرداری آنها را ملزم به انجام آزمایش خاک نمی کند. اما چون مهندس محاسب اطلاعات خاک منطقه را ندارد مبنا را بر یک تیپ خاک ضعیف تر نسبت به منطقه قرار می دهد که این مسئله موجب هزینه های بیشتر ساخت می شود.  لازم به ذکر است که قیمت آزمایش خاک برای احداث ساختمان در استان ها و شهرهای مختلف با یکدیگر متفاوت است.

هزینه و تعرفه آزمایش خاک

هزینه حفاری در آزمایش خاک

موقعیت مکانی حفاری یا همان تعیین تیپ خاک یکی از عوامل مهم در میزان هزینه حفاری ساختمان است. خاک برخی از زمین ها مستحکم و برخی دیگر نرم هستند. طبیعی است که قیمت هر متر حفاری در زمین های سفت بیشتر خواهد بود. همچنین در برخی از لایه های آبرفتی که از رس کافی برخوردار نیستند، دیواره ها ناپایدار بوده و احتمال ریزش گمانه ها وجود دارد. واضح است که در این شرایط تمهیدات ویژه ای جهت پایدارسازی گمانه ها اتخاذ می شود که باعث افزایش قیمت حفاری می شود.

آزمایش خاک برای احداث ساختمان

هزینه آزمایش خاک برای ساختمان های زیر شش طبقه

هزینه هایی که در جدول های فوق ذکر شد مختص ساختمان های بالای پنج طبقه است. ساختمان های زیر شش طبقه نیازی به دریافت برگه سبز آزمایش خاک ندارند و فقط هزینه انجام خدمات آزمایش خاک و هزینه حفاری را خواهند داشت. هزینه خدمات آزمایشگاهی نیز با توجه به مساحت پروژه تعیین می شود و مقدار ثابتی نیست. هزینه حفاری نیز مطابق ساختمان های بالای پنج طبقه است که در بند قبلی بیان کردیم.

تعرفه آزمایش خاک در شهرک های صنعتی

آزمایش خاک در شهرک های صنعتی بسیار پر اهمیت است. خاک به عنوان یکی از منابع اصلی زمین و محیط زیست برای ساخت و ساز و توسعه صنعتی استفاده می شود. اگر خاک شهرک ضعیف باشد ممکن است تاب ابزار آلات سنگین را نداشته و زمین دچار نشست شود. آزمایش خاک در شهرک های صنعتی نیز نیاز به دریافت برگه سبز ژئوتکنیک ندارد. میزان حفاری در شهرک های صنعتی نیز مطابق حفاری در ساختمان شهری نیست و میزان حفاری با نظر مهندسین و طبق آزمایشات خاک تعیین می شود.

 می توانید برای اطلاع دقیق از به روزترین تعرفه آزمایش خاک در شهرک صنعتی با کارشناسان ما در زمین کاو بنیان در ارتباط باشید.

مشاوره رایگان و ارتباط مستقیم با کارشناس اصلی

با تکیه بر دانش فنی و اجرایی مهندسین دانشگاه های معتبر کشور

هزینه آزمایش خاک در شهرهای اطراف تهران

هزینه آزمایش خاک در پروژه های اطراف تهران اندکی متفاوت از قیمت تست خاک در خود شهر تهران است. ساختمان های اطراف تهران نیاز به دریافت برگه سبز ژئوتکنیک ندارند و صرفا لازم است هزینه ای بابت خدمات آزمایشگاهی خاک به آزمایشگاه انتخابی پرداخت کنید.

هزینه آزمایش خاک کشاورزی

تست خاک کشاورزی یکی از آزمایشات خاک است که در آن خاک از نظر املاح و مواد مغذی برای درختان و گیاهان مورد آزمایش قرار می گیرد. در حال حاضر این آزمایش خاک را سازمان جهاد کشاورزی انجام می دهد و می توانید با تماس با جهادکشاورزی استان خود از قیمت آزمایش خاک کشاورزی مطلع شوید.

نکات مهم در تعرفه آزمایش

در نظر داشته باشید که علاوه بر موارد ذکر شده زمان حفاری نیز در تعرفه آزمایش خاک می تواند تا حدودی تاثیرگذار باشد. در بسیاری از شهرها در برخی فصول و ماه های سال، ساخت و ساز ساختمان کمتر می شود و در نتیجه کار حفاری هم کمتر می شود. وقتی تقاضا کاهش یابد، قیمت نیز به تبع آن کاهش خواهد یافت و وقتی تقاضای بازار جهت حفاری افزایش یابد، قیمت حفاری نیز بیشتر می شود. به طور معمول در فروردین، آذر و دی ماه کمترین نرخ در حفاری را شاهدیم و در برخی دیگر از ماه های سال همچون اردیبهشت، بهمن و اسفند شاهد افزایش قیمت ها هستیم.

بهترین قیمت آزمایش خاک در ژئوکاو

اگر قصد ساخت ساختمان یا هر سازه دیگری را دارید، بهتر است قبل از انجام هر کاری درخواست خود را برای آزمایش خاک بدهید و از محل ساخت ساختمان خود مطمئن شوید. مهندسین ژئوکاو با چندین سال سابقه در زمینه اجرای پروژه های ژئوفیزیک، زمین شناسی، آبیابی و هیدور ژئولوژی، مطالعات باستان شناسی، آزمایش خاک و مشاوره گودبرداری، طراحی سازه، بهسازی خاک، تست های ژئوتکنیک، بهترین و ارزان ترین خدمات را ارائه می نماید. همچنین اجرای چندین پروژه موفق در مناطق و محله های مختلف تهران، نشانه تخصص و تعهد تیم ژئوکاو است. می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد نحوه پرداخت هزینه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.